4 stycznia 2016 Udostępnij

Fotele i krzesła ze skóry – rodzaje oraz pielęgnacja

Obecnie w sklepach meblowych znaleźć można wiele modeli mebli wykonanych ze skóry. Wśród nich znajdują się także fotele oraz krzesła. Pojawia się jednak pytanie jak wybrać odpowiednie meble ze skóry do własnego domu. Wystarczy zapoznać się z elementarnymi rodzajami foteli i krzeseł, a także metodami ich pielęgnacji, aby ich wybór okazał się dużo prostszy. Fotel typu finka Obecnie cieszy się naprawdę wielką popularnością. Jest także z chęcią wybierany jako mebel do salonu. Jest również doskonałym wyborem w przypadku pokoju multimedialnego. Cechą charakterystyczną takiego fotela jest ogromny komfort. Wpasowują się one do wnętrza o każdym stylu.

Do tego są niezwykle lekkie przez co bez trudu można je przenieść z jednego miejsca w drugie. Fotel do biura wykonany ze skóry Fotele biurowe ze skóry cechuje przede wszystkim ogromna elegancja i bardzo dużo wdzięku. Chętnie stawiają na nie osoby, które prowadzą zarówno mniejsze, jak i większe firmy. Są one doskonałą wizytówką firmy. Sofa ze skóry Idealnie sprawdza się w poczekalni gabinetu lekarskiego. Sprawdza się także w domu lub mieszkaniu, tyczy się to zwłaszcza gabinetu oraz domowej biblioteki. Sofy ze skóry to przede wszystkim ogromna elegancja. Doskonale pasują one do mebli dębowych w klasycznym stylu. Można stosować je także w pomieszczeniu, w którym znajdują się meble z naturalnego drewna. Fotele ze skóry Niezastąpione w barach oraz restauracjach. Cechują się wysokim komfortem. Są style i naprawdę trwałe.

Idealne, jeśli lubi się meble w klasycznym stylu. Pielęgnacja mebli skórzanych – konserwacja oraz czyszczenie Stosując preparat po raz pierwszy, należy wypróbować go w miejscu niewidocznym, sprawdzając czy nie odbije się on negatywnie na kondycji skóry. Pielęgnacja sofy wykonanej ze skóry jest bardzo podobna do woskowania samochodu. Odżywkę rozprowadza się suchą i miękką szmatką, wykonując okrężne ruchy. Preparat zostawia się do wchłonięcia na około dziesięć minut. Następnie drugą suchą szmatką sofę należy przetrzeć aż do uzyskania połysku. Jeżeli nie mamy specjalistycznego preparatu, sięgnąć można po klasyczną oliwkę dla niemowląt. Doskonale sprawdza się ona jako zamiennik dla środków do czyszczenia mebli skórzanych. Trzeba tylko pamiętać, aby nie stosować zbyt dużo oliwki.

Dagmara Tutek

Designer nowych wzorów foteli biurowych. Kraków.