15 kwietnia 2022 Udostępnij

Czy awans jest odpowiedzią na nudę w miejscu pracy?

Czy siedzisz i patrzysz na te same wnętrza biurowe dzień po dniu i zastanawiasz się, czy to już wszystko? Życie jest zbyt krótkie, aby mieć tak negatywny stosunek do swojej sytuacji zawodowej! Czy myślałeś o awansie?

Praca powinna być wyzwaniem. Każdego dnia powinieneś wchodzić do biura z poczuciem lekkości i inspiracją do dobrej pracy, którą masz zamiar wykonać tego dnia, oraz do zmian, które zamierzasz wprowadzić, a nie z poczuciem ciężkości i ciągłym spoglądaniem na zegar. W takim przypadku warto pomyśleć albo o zmianie, albo o odpoczynku! Remont biura może być przedsięwzięciem podnoszącym morale, ale podobnie jest z całkowitą zmianą pracy!

W dzisiejszych czasach wiele firm decyduje się na awansowanie pracowników z wewnątrz organizacji, zamiast szukać świeżych twarzy z zewnątrz. Oznacza to, że możesz piąć się po szczeblach kariery i wkrótce zasiąść w wysokiej klasy meblu biurowym w dziale zarządzania!

Znasz firmę i znasz ludzi w niej pracujących, a w takim przypadku awans naprawdę może być odpowiedzią na nudę w miejscu pracy. Z pewnością jest to coś, o czym warto pomyśleć i zacząć od uruchomienia odpowiednich działań. Dlatego następnym razem, gdy będziesz siedział na spotkaniu, siedząc przy stole i wymieniając pomysły, posłuchaj uważniej i wykorzystaj te pomysły, które mogą sprawić, że staniesz się prawdziwym pretendentem do kolejnego awansu!

Co sądzisz o możliwościach awansu? Czy jest to coś, nad czym pracujesz?

Dagmara Tutek

Designer nowych wzorów foteli biurowych. Kraków.