9 września 2022 Udostępnij

5 rzeczy, którymi nie jest minimalistyczne biuro

Wiemy, że minimalistyczne biuro najlepiej wykorzystuje przestrzeń i ogranicza ilość odpadów, ale co z rzeczami, którymi nie jest? Minimalizm jest tak źle rozumiany przez wielu, a szkoda, bo tego typu biura mogą być niezwykle produktywnymi miejscami pracy. Przynosi to korzyści nie tylko pracownikom, ale i samemu przedsiębiorstwu.

Zamiast więc skupiać się na definiowaniu, czym jest minimalistyczne biuro, przyjrzyjmy się pięciu rzeczom, którymi zdecydowanie nie jest.

Minimalistyczny projekt przestrzeni biurowej nie jest niechlujny

Jest całkowicie możliwe, aby zmienić swoje biuro na minimalistyczny projekt, po prostu pozbywając się bałaganu i trzymając się tylko rzeczy, których potrzebujesz. Nie potrzebujesz niezliczonych biurek i krzeseł biurowych, gdy masz mniej pracowników. Chodzi o to, aby być usprawnionym i nie znajdziesz bałaganu w przestrzeni, jak to.

Aby pokazać, jak łatwo jest pójść w minimalizm, sprawdź ten film, który mówi o przekształceniu sypialni w minimalistyczne biuro domowe.

Minimalistyczne biura nie mają zbyt wiele przechowywania

Kiedy przechowujesz zbyt wiele, wieszasz na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Minimalistyczne biuro jest eleganckie i nie znajdziesz ogromnej ilości przechowywania. Na pewno zawsze będzie potrzeba pewnych rozwiązań w zakresie przechowywania, ale można je przenieść do środków elektronicznych lub przechowywać w Chmurze.

Minimalistyczne biura nie są stresującymi miejscami do pracy

Fakt, że minimalistyczne biura są wolne od bałaganu oznacza więcej przestrzeni i spokojniejsze miejsce do pracy. W rezultacie, stres w miejscu pracy jest znacznie mniej prawdopodobne, aby pojawić się w tego typu projektach biurowych.

Minimalistyczne biura nie są bezproduktywne

Nie chodzi o to, aby zaimponować ludziom i pochwalić się nowym, eleganckim projektem, ale o to, aby faktycznie wykonać pracę. Minimalistyczne biuro jest zaskakująco produktywne, a to oznacza, że Twoi pracownicy z dużo większym prawdopodobieństwem będą trafiać w swoje cele i regularnie kończyć swoją listę rzeczy do zrobienia. Wiemy, że produktywność równa się zyskom, więc działa to dobrze również dla biznesu.

Minimalistyczne biura nie są staromodne

Jedną z rzeczy, o którą nigdy nie można oskarżyć minimalistycznego biura jest staromodność. Minimalistyczne wnętrze biurowe jest elegancki, czysty, i wolny od kolidujących wydruków i ból głowy wywołujący farby!

Teraz wiesz, czym minimalistyczne biuro nie jest, możesz skupić się na pozytywach zamiast tego. Czy jest to właściwy projekt dla Twojego biura?

Dagmara Tutek

Designer nowych wzorów foteli biurowych. Kraków.