25 stycznia 2016 Udostępnij

Meble biurowe w nowoczesnym stylu

Meble biurowe zawsze muszą komponować się zarówno ze stylem, jak i charakterem wnętrza. Meble w stylu nowoczesnym w dużym stopniu wpływają na wystrój całego pomieszczenia. Dobrze dobrane regały, biurka, fotele, szafy, lampy oraz stoliki nadają wnętrzu charakter indywidualny. Wpływają również na końcowy efekt wizualny. Celem jest zrobienie doskonałego wrażenia na kliencie, kontrahencie lub partnerze biznesowym. A to właśnie biuro jest najlepszą wizytówką. Na jakie nowoczesne meble postawić? Oferta stylowych mebli do biura jest naprawdę niezwykle szeroka. Przed kupnem mebli dobrze jest zapoznać się z katalogami, a następnie zastanowić się jaki design zostanie zastosowany w danym pomieszczeniu.

Jeżeli tylko pozwalają na to środki finansowe, warto zainwestować w usługi dekoratora wnętrz. Dobierze on interesujące dodatki, które będą współgrały z wnętrzem. Specjalista bardzo szybko może stworzyć nowoczesne biuro o eleganckim wyglądzie. Nie poleca się łączenie mebli klasycznych i masywnych z elementami wykonanymi z metalu, szkła lub tymi surowymi. Najlepiej postawić na jeden styl i to właśnie do niego dopasować odpowiednie i komfortowe szafki, regały, biurka, stoliki oraz wieszaki. W pierwszej kolejności warto wybrać biurka oraz fotele. To właśnie przy tych sprzętach pracownicy biurowi spędzają najwięcej czasu. Interesującym rozwiązaniem są szklane meble mające sny wygląd i filigranową formę.

Jednocześnie nie zajmują one zbyt wiele przestrzeni. Blat biurka zrobiony jest w takim wypadku z przezroczystego szkła, zaś całą konstrukcja jest metalowa. Czarny lub granatowy kolor dopełnia całości. Fotele biurowe powinny być wykonane z materiału, który zapewnia cyrkulację powietrza. Prawdziwym hitem są fotele wyposażone w opcję masażu. Konieczny jest także zakup szaf, regałów oraz stolików, które umieścić można w stoliku konferencyjnym. Ze szklanymi biurami doskonale komponuje się pojemna szafa oraz półki wykonane ze stali.

Dagmara Tutek

Designer nowych wzorów foteli biurowych. Kraków.