17 sierpnia 2022 Udostępnij

5 Sugestie dotyczące mebli biurowych, które pomogą zmniejszyć poziom stresu w miejscu pracy

Sposób, w jaki Twoje biuro jest zaprojektowane posiada ogromną moc.

Źle zaprojektowane biuro może zrujnować Twój biznes. To nie jest nas dramatyzować, to jest prawda! Kiedy Twoje biuro jest źle zaprojektowane, daje złe pierwsze wrażenie dla gości, którzy mogą po prostu zdecydować się nie pracować z Tobą więcej na podstawie tego wrażenia, a także tworzy negatywną przestrzeń roboczą dla pracowników. Morale spada, produktywność podąża za nim, a zanim się zorientujesz, zyski są w dół też.

W ramach tego wszystkiego, sposób projektowania biura również dyktuje w dużym stopniu, czy biuro jest spokojnym miejscem do pracy, czy jest to stresujące miejsce do pracy. Istnieją oczywiście inne elementy, które odgrywają rolę, takie jak obciążenie pracą, terminy, relacje robocze z kolegami i style zarządzania, ale projekt biura jest z pewnością wielkim hitem.

W swoim biurze musisz pomyśleć o odpowiednich typach mebli biurowych. Jeśli chcesz zmniejszyć stres w miejscu pracy, możesz rozważyć również te pięć różnych rodzajów mebli do swojego biura.

Stoły i biurka na wysokość

Istnieje wiele dowodów na to, że siedzenie i stanie pomaga poprawić zdrowie i samopoczucie, ponieważ jest to forma ćwiczeń. Wiemy również, że ćwiczenia są idealnym reduktorem stresu, więc nie bez powodu włączenie tych biurek z regulacją wysokości lub biurek z regulacją wysokości jest dobrym sposobem na zmniejszenie stresu w biurze.

Kabiny biurowe

Czasami po prostu trzeba odejść od sytuacji i usiąść gdzieś, aby się uspokoić. Jeśli Twoi pracownicy czują się w ten sposób i nie mają gdzie pójść, zamiast tego patrzysz na zwiększone ryzyko konfliktu w biurze. Kabiny biurowe są idealne do zapewnienia ludziom przestrzeni do odpoczynku, ale mogą również służyć jako miejsce do współpracy lub nawet strefa ciszy.

Panele akustyczne

To bardzo stresujące, gdy próbujesz skoncentrować się na pracy, być może z terminem, a wokół ciebie jest zbyt wiele hałasu. Nie możesz się skupić, ciągle wracasz do tego samego i częściej popełniasz błędy. Panele akustyczne pomagają wchłonąć część hałasu, który zawsze będzie w otwartym planie współczesnego biura i dlatego mogą zmniejszyć te poziomy stresu też.

Meble na przerwę

Jeśli nie masz miejsca na przerwę, to czas je zdobyć! Przestrzenie przerw są świetne do współpracy, przestrzeń dla pracowników, aby przejść, gdy są na ich przerwy, a także są dobre miejsca na chilling out i uspokajający, gdy czujesz się zestresowany i po prostu trzeba dać minuty dla siebie. Upewnij się, że Twoja przestrzeń do odpoczynku jest zaprojektowana z myślą o komforcie i relaksie, a będziesz gotowy do pracy!

Ekrany biurowe

Ponownie, biura na otwartym planie mogą być rozpraszające i czasami chcesz po prostu trochę prywatności, aby dostać się na swojej pracy. Kiedy nie możesz tego zrobić w prosty sposób, często pojawia się stres. Ekrany biurowe dają ci trochę wizualnej prywatności od twoich kolegów i pomagają ci się skupić na zadaniu. Poczujesz się bardziej produktywny, a w rezultacie będziesz faktycznie bardziej produktywny.

Te pięć rodzajów mebli biurowych powinno zdecydowanie znaleźć się w Twoim ogólnym projekcie miejsca pracy.

Dagmara Tutek

Designer nowych wzorów foteli biurowych. Kraków.