20 stycznia 2016 Udostępnij

Wpływ krzesła biurowego na nasze zdrowie

Wybierając meble biurowe bardzo często patrzy się na to, by były one jak najbardziej profesjonalne i dopasowane do charakteru pracy. Ale trzeba też brać pod uwagę to, że każdy ma swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania. Meble trzeba więc dopasować do tej przestrzeni gdzie się znajdą, ale najważniejsze będzie to, by były dla nas ergonomiczne. To właśnie ergonomia ma być kluczowym przy wyborze czynnikiem. Musimy wybierać solidne rozwiązania, ale na nic się zdadzą, jeśli okaże się że fotel nie jest do nas dobrze dopasowany.

A najważniejszy przy wyborze musi być zawsze nasz kręgosłup. W tym miejscu trzeba podkreślić, że dobrane dobrze krzesło biurowe stać się może źródłem licznych problemów ze zdrowiem i nie ważne czy będziemy przy biurku parę godzin czy też kilkanaście. jeśli kręgosłup i mięśnie grzbietu będą przez długi czas obciążone to musimy się liczyć z tym, że zacznie się pojawiać ból pleców, głowy a dalej również barków oraz karku. Najczęściej będzie to już ból stale się powtarzający.

Ale to początek, ponieważ pojawi się stała deformacja naszego kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe mogą powodować wiele poważnych problemów ze zdrowiem. Właśnie z tego powodu do wyboru fotela biurowego należy się szczególnie przyłożyć i powinniśmy się zdecydować na taki produkt, który będzie miał wiele opcji regulacyjnych. W ten sposób dopasujemy go do indywidualnych potrzeb i dzięki temu będziemy zawsze mieli odpowiedni komfort siedzenia. A nasz kręgosłup będzie miał komfort w czasie codziennej pracy.

Jacek Kuź

Konstruktor techniczny krzeseł i foteli biurowych. Poznań.